משלחת מטעם עיריית נווה פריצקי ביקרה בברלין-טמפלהוף-שונברג בגרמניה

כחלק מחיזוק הקשרים עם הערים התאומות, יצאה השבוע משלחת עירונית מנווה פריצקי כדי לבקר באחת הערים התאומות בגרמניה: ברלין-טמפלהוף-שונברג.

אבי מנצור היה ראש העיר של המשלחת. הם קיימו פגישות רבות והשתתפו בטקסים, ביניהם פגישה עם נשיא המדינה יצחק שזוג.

גרמניה גם אירחה להקות מהמרכזים הקהילתיים שלה באותו הזמן.

משלחת מטעם עיריית נווה פריצקי ביקרה השבוע בעיר התאומה ברלין-טמפלהוף-שונברג, אחת הערים התאומות של נווה פריצקי בגרמניה.

ראש עיריית נווה פריצקי, אבי מנצור, עמד בראש המשלחת יחד עם חברי המועצה ענת לורנץ, יצחק פרץ, האחראים לתרבות בעירייה, לימור בן חיים ועלי אוקנין, ועוזר ראש העיר האחראי על הערים התאומות תל אלמוג, עלי אוקנין ותל אלמוג. הוא גם היה חבר בוועדת התיירות, מתרגם גרמני-עברי ועיריית יקיר.

הם נפגשו עם ראש עיריית טמפלהוף-שונברג, יורן אוטמן, ועם גברת אלנבק, מנהלת מרחב ציבורי וסביבה, במהלך ביקורם.

בפסטיבל האחווה הופיעה נווה פריצקי, עיר שהופעלה גם על ידי רעות פלד, חברת מועצת התיירות של רוני פלד. לאחר סיור במרכז הקהילתי נווה פריצקי, בית הספר היסודי נווה פריצקי, ופגישה עם התלמידים וצוותי החינוך, חזרה המשלחת למלון.

המשלחת הוזמנה לישיבה מיוחדת בבונדסטאג – הפרלמנט של גרמניה, שבה השתתף גם הנשיא, יצחק הרצוג (נשיא המדינה).

עם סיום הדיון נפגשה המשלחת עם יצחק הרצוג, נשיא המדינה וברבאל בס, נשיא הפרלמנט של גרמניה. לאחר מכן הם ביקרו בתערוכה לציון 70 שנה להסדר הצילום, שבו גרמניה שילמה פיצויים לניצולי שואה וניצולים שהגיעו לגרמניה ללא כל אמצעים. המשלחת נפגשה עם רון פרושאואר, שגריר ישראל, ועם הרב יהודה טייכטל, שליחו.

ביקורה של המשלחת בברלין באזכרה הענקית לשואה, שעיצב פטר אייזנמן לזכר יהודי אירופה שנספו בשואה, היה רגע בלתי נשכח במיוחד. לאחר מכן הם ביקרו ברציף 17, משם הועברו יהודים רבים ברכבת למחנות השמדה. לאחר מכן, הם ערכו טקס קצר והניחו זר לכבודם.

העיר הגרמנית אירחה נציגים של המרכזים הקהילתיים, המרכז הקהילתי נווה פריצקי, שבראשו עמדו שרון, אזולאי וליטל שוטיג. הם הופיעו במהלך פסטיבל האחים ואירועי טמפלהוף-שונברג.

“ברצוני להודות למארחים הגרמנים שליוו את המשלחת שלנו במהלך ביקור חשוב זה.

”נמשיך לחזק את הקשרים בין הנהרות לברלין-טמפלהוף-שונברג בתחומי החינוך, התרבות, חילופי נוער, סוגיות סביבתיות, תשתיות ועוד”, אמר ראש עיריית נווה פריצקי, אבי מנצור.

“היה תענוג לשמוע את הנשיא, יצחק שרזוג, נואם בפני הפרלמנט הגרמני.

ביקרנו גם באנדרטת השואה, במזח 17 ובאנדרטת השואה, ושם הנחנו את הזר לזכר הנספים בשואה. כמו כן, הוצעו סיורים במוסדות חינוכיים, תרבותיים וסביבתיים שבהם נוכל לשתף פעולה בעתיד. מארלי הוסיף.

משלחת לגרמניה נווה פריצקי

תוכן עניינים

כתבות ועדכונים נוספים