לומדים מחשוב בנווה פריצקי – הפונקציה של מקש Ctrl על מקלדת בקרה

אתה יכול להשתמש במקלדת שליטה כדי לבצע משימות רבות. באפשרותך ליישר טקסט ימינה, שמאלה או מרכז המסך שלך על ידי שימוש במפתחות F1 באמצעות F12. באפשרותך גם לשנות את הגופן על ידי לחיצה על Ctrl Shift-F. מפתחות אלה שימושיים גם למעבר בין מספר גופנים במסמך.

פונקציה של Ctrl

הגעת לנקודה הנכונה אם אי פעם תהיתם על התפקוד של מפתחות Ctrl. המפתח הוא שינוי שניתן לזווג עם מפתחות אחרים כדי לבצע פונקציות שונות. באפשרותך ללמוד יותר על תפקודיה ועל קיצורי מקשים אחרים על ידי ייעוץ במדריך המשתמש או חיפוש באינטרנט.

אחד המקשים המיוחדים במקלדת הוא מקש Ctrl. מקש הבקרה ממוקם בחלק השמאלי התחתון של רוב המקלדות הסטנדרטיות. בחלק מהמקלדות יש מקש שליטה נוסף בצד ימין או שמאל של המקלדת. מטרת מפתח הבקרה היא לנווט דרך מחשב או לשלוט במסמך עליו אתה עובד.

מקש הבקרה הכרחי לקיצורי מקשים רבים. מקש הבקרה משמש בדרך כלל על ידי משתמשי מקלדת. זה לא עושה כלום כשהוא נלחץ מעצמו, אבל כאשר משתמשים בו בשיתוף עם מפתחות אחרים זה משנה את התפקודים שלהם. אלט הוא מקש נוסף במקלדת היכול לבצע מספר פונקציות. ניתן ללחוץ עליו באותו הזמן שמפתח המכתב בדוא “ל יפתח את תיבת הטקסט המתאימה.

מקש הבקרה במחשבי אפל ממוקם ליד כפתור הפקודה. הוא מתפקד באותו אופן כמו מקש Ctrl על מקלדת חלונות. הוא שימושי לקיצור המקלדת משום שהוא מקל על ביצוע הפקודות. לדוגמה, Ctrl + Alt + Del יפתח את מנהל המשימות ויאתחל את המחשב.

מקש F3 שימושי בכמה תוכניות מערכת. ניתן להזיז ולשנות קבצים ותיקיות. מקש F5 מאפשר לך לבצע פעולת Go To בתוכניות מערכת מסוימות. הוא גם יכול לפתוח חלון חיפוש מתקדם של Microsoft Outlook. בחלק מתוכניות המערכת, היא גם מבצעת פעולה הידועה כשינוי במקרה.

באפשרותך להשתמש במקש Ctrl לקיצורי מקשים רבים. היא משמשת גם כמגילה, ומאפשרת לך לבחור מספר פריטים בבת אחת. Groll Lock השתמש במקשי החץ כדי לגלול טקסט. פונקציונליות זו הוחלפה על ידי סרגל מגילה על המסך.

פונקציה של מקשים F1 עד F12

מקשי F1 באמצעות F12 של מקלדת בקרת מחשב מבצעים פונקציות ספציפיות. F11, למשל, פותח מצב דפדפן במסך מלא. שינוי + F11 פותח חלון דומה, אך באופן שונה. F12 מועדפת על המפתחים, כאשר היא פותחת את כלי הפיתוח, ו-F12 פותחת את תיבת הדיאלוג “Save As’. אף-1 בטרשת נפוצה מעלה את נושא העזרה. בגרסאות ישנות יותר של Microsoft Office הוא מסתיר את סרט התפריט.

מלבד להיות שימושי לקיצורי דרך, מפתח F1 פותח את Pane המשימה במשרד טרשת נפוצה. F2 משמש לשינוי שם פריטים מודגשים. F3 פותח את סרגל הכתובות של Windows Explorer ופותח את חלונות 95. F4 שימושי גם לסגירת חלונות ויישומים כאשר משתמשים בו בשיתוף עם מקש Alt. F3 יכול לשמש גם לפתיחת פונקציית חיפוש במחשבים ניידים מסוימים.

מקשים F1 עד F12 על מקלדת בקרת מחשב ממופים לבקרי חומרה שונים. ניתן להקצות פונקציות שונות בהתאם למערכת ההפעלה. ניתן להשתמש במפתח F1 כדי לפתוח את מרכז העזרה של Microsoft Windows. זה גם יכול לפתוח לשונית חדשה בדפדפן שלך.

F6 הוא מפתח פונקציה בפרופיל נמוך. לרוב נהוג לרענן את דף האינטרנט הפעיל. Ctrl + F5 ינקה את המטמון של הדפדפן. F7 ו-F8 ידגישו את הכתובת שבבר הכתובות. מתגי F7 בין גלישה על מקשים לבין מצב גלישה זהיר. F8 פותח את תפריט האתחול. עבור מצבי הפעלה מתקדמים, לחץ על F8 שוב ושוב כאשר המחשב מופעל מחדש.

מקשי F1 עד F12 משמשים לשרטוט ועריכה בתוכניות. הם יכולים לשמש גם לעריכת אילוסטרטור ופוטושופ. אתה יכול להשתמש במפתחות F3 לשחק Minecraft. ניתן להשתמש במפתח F12 גם במחשב נייד HP.

F9 משמש לשיגור סרגל הכלים של המדידות. זה גם יכול לגשת למחלקת ההחלמה הנסתרת במחשבים. זה שימושי לבדיקות מערכת.

פונקציה של מקש הקצה

תלוי באיזו תוכנה אתה משתמש, מקש הקצה במקלדת הבקרה יכול להיות בעל שתי פונקציות. הוא יכול להדגיש תווים או לגלול לתחתית בהתאם לתוכנה בה אתה משתמש. ביישומי עיבוד תמלילים, מקש הקצה משמש בדרך כלל לסיום משפט או מסמך. ב ־ Windows, לחיצה על מקש הקצה מציבה את הסמן בסוף שורה או מסמך שניתן לגלילה.

פונקציה נוספת של מקש הקצה על מקלדת הבקרה היא למחוק תו יחיד. ניתן גם להדגיש טקסט ולבטל פקודה שנכנסה קודם לכן. זה שימושי במצבים בהם אתה רוצה לבטל טעות במהירות. ניתן להשתמש בו גם לביטול בחירה או ביטול פקודה.

פונקציה של Ctrl-Alt-Del

צירוף המקשים Ctrl-Alt-del משמש לרישום ולאתחול המחשב. צירוף זה פותח את מנהל המשימות ומאפשר למשתמש לבחור מתפריט טיפה כלפי מטה כל יישום שאינו מגיב. השילוב מאפשר למשתמש להפעיל מחדש את שרת אובונטו.

שילוב מקלדת זה הוא סטנדרטי בכל השיבוטים של IBM. אפילו כשאתה מאתחל את המחשב לביוס, אתה יכול ללחוץ על Ctrl-Alt-Del כדי להפעיל מחדש את המחשב. עם זאת, חשוב לציין כי הפונקציה של שילוב זה משתנה על ידי גרסה של Windows. לדוגמה, חלק מהמשתמשים לא יכולים לפתוח יישום קפוא ולכן לא ניתן לסגור אותו. כאשר זה קורה, המשתמש חייב ללחוץ על צירוף המקשים Ctrl-Alt-Del פעמיים.

באפשרותך להתאים אישית את צירוף Alt-Ctrl/Del כדי להציג אפשרויות ספציפיות. באפשרותך להסתיר את מנהל המשימות ולנטרל את אפשרות הנעילה בעורך הרישום. תוכנה אחרת תאפשר לך לשלוט בצירוף Alt-Ctrl.

פונקציה משותפת נוספת של קיצור המקלדת Ctrl-Alt-del היא פתיחת מסך האבטחה. בחלונות, לחיצה על Ctrl-Alt-Del מעלה את מסך האבטחה. מסך האבטחה מציע אפשרויות לנעול את המחשב, לשנות את הסיסמה ולכבות את המחשב. אתה יכול גם לפתוח את מנהל המשימות ולעצור תוכניות אישיות.

שליטה-אלט/דל הוא אחד שילובי המקלדת הפופולריים ביותר. דיוויד בראדלי, מהנדס תוכנה ביבמ, יצר אותה בשנות ה-80. היא משמשת כדי להפעיל מחדש את מערכות ההתאמה של IBM PC, לזמן פונקציות מנהליות, ולקרוא לפונקציית ”משימת סוף” למקרה שתוכנית תתרסק. לחלופין, הוא יכול לקרוא לתיבת דו ־ שיח.

חלונות 95: לחיצה על Ctrl + Alt-Del במקלדת הבקרה שלך תפעיל את מרכיבי מאגר המשימות והקשורות לאבטחה. זה גם יסיים הפעלת חלונות. זה יכול גם להרוג יישום קפוא. ניתן גם לעבור למצב בטוח על ידי לחיצה על מקלדת הבקרה Ctrl-Alt-Del.

אתה תמיד צריך לבדוק את פונקציית Ctrl/Alt/del לפני שאתה משתמש ב Windows אם יש לך מקלדת פגומה. מקשים שבורים יכולים להשפיע על מקשי Ctrl-Alt-DEL ו-Alt, כמו גם על המקלדת כולה.

מאמר זה נכתב בשיתוף חברת Audio Video אשר מוכרת מקלדות שליטה וציוד לאולפנים. צפו באתר החברה.

תוכן עניינים

כתבות ועדכונים נוספים